EDI-komunikace


Pokud vaše firma patří mezi ty, které komunikují obchodní dokumentace s partnery, dodavatel nebo odběrateli na rozlišném formátu, resp. systému, možná přepisujete to, co se dá konvertovat a implementovat do SAP ERP napřímo bez potřeby přepisu.


Naše společnost
 vám nabízí řešení, který tento problém vyřeší - napojení na EDI.

 
Jedná se o řešení mezimodulové komunikace mezi různými organizačními jednotkami v rámci jednoho SAP systému, komunikaci mezi různými SAP systémy navzájem nebo i komunikace mezi SAP a non-SAP systémy bez ohledu na vzájemné napojení.


Co EDI znamená?

Electronic Data Interchange, tedy elektronická výměna dat optimalizuje obchodní procesy spojené s komunikaci a výměnou dat mezi partery, v rámci společnosti, a to na lokální nebo globální úrovni, nakolik EDI je mezinárodní standard.

 
Cílem technologie EDI je dosáhnout optimální automatizace procesů prostřednictvím integrované výměny dat a předcházení ručním a papírovým obchodním transakcím, a to vše v reálném čase. Skrz EDI dokážete vyřešit hned několik procesů.


Mezi nejčastější procesy patří:

  • Výměna obchodních dokumentů (faktury, objednávky, atd.)
  • Příchozí operace, které zakládají materiálový doklad (napr. výdej, příjem, migo, výroba…)
  • Správa kmenových dat
  • Poskytovaní listů s jednotlivými informacemi (např. o zboží nebo požadavků na platbu)


Implementace tohoto řešení je založena na definici požadavků komunikace klienta s partnerem, odběratelem nebo dodavatelem. Následně je volba jednotlivého obchodního procesu (faktury, objednávky, výdej, příjem a další), jako aj integrace s ERP systémem zákazníka.


EDI- komunikace je nejčastěji  „konverze“ pomocí standardizovaných formátů IDoc nebo EDIfact.


Naše řešení přináší a řeší:


EDI/IDoc kokpit
 - Obvykle je nutno donastavit plnění/čtení nestandardních polí a zapracovat výjimky pro konkrétní komunikační partnery, což je velmi náročné na vývoj i následnou údržbu. Tento problém zjednoduší využití námi vyvinutého EDI/IDoc kokpitu, kde je možné nastavit a unifikovat různá pravidla, která se přiřadí určité skupině partnerů.


EDI/IDoc Monitoring
 – EDI/Idoc komunikaci je možné napojit na Monitoring rozhraní, který umožní sledování protokolů IDoc v mnohem příjemnější a uživatelsky přívětivější formě, než jakou nabízí standardní protokolování IDoců v SAP.


Reference

fatra_lg       ikea_logo      editel_logo


Naši významní partneři

  • HP_logo
  • Avito_logo
  • Atos_logo
  • ORACLE_logo
  • S&T_logo
  • SAP_logo